Korunan Gelecek Hayat Sigortası

Korunan Gelecek Hayat Sigortası ile emekliliğinizi biz ödüyoruz…

Geleceğiniz ve sevdikleriniz koruma altında...

Aegon Emeklilik ve Hayat'tan Bireysel Emeklilik sözleşmesi yaptıranlar ile bu sözleşmeden bağımsız olarak yakınlarının geleceklerini güvence altına almak isteyenler için iyi bir haberimiz var. Emekliliğiniz için hedeflediğiniz birikim ve sevdiklerinizin gelecekleri, “Korunan Gelecek Hayat Sigortası” ile güvence altında! Emeklilik birikiminizi tamamlayamadığınız durumlarda, hedeflediğiniz birikimi koruyor ve sizin adınıza biz ödüyoruz. Bunun yanı sıra vefatınız halinde eşinizin ve çocuklarınızın hayatlarını muhtaç olmadan sürdürebilecekleri imkânı sunuyoruz.

Neden 'Korunan Gelecek Hayat Sigortası'?

Geleceğine yatırım yapan ve koruma altına almak isteyen birçok insan gibi, siz de emeklilik günleriniz için şimdiden bir birikim oluşturmayı hedeflediniz. Her yıl düzenli olarak yaptığınız ödemelerle, emekliliğinizi daha rahat geçirmek ve güvence altına almak üzere geleceğinizi planladınız. Peki, bu süreçte meydana gelebilecek tüm olasılıkları hesapladınız mı? Aegon Emeklilik ve Hayat olarak yatırımlarınızı ve geleceğinizi korumak için yeni bir çözüm geliştirdik...

'Korunan Gelecek Hayat Sigortası' nasıl çalışır?

Bireysel Emeklilik Sistemi ödemeleri devam eden müşterilerimizin, bu sistemden emekli olmadan erken vefatı halinde hedeflediği yaklaşık birikim tutarını “Korunan Gelecek Hayat Sigortası” ile biz ödüyoruz. Böylece, emekliliğiniz için yaptığınız yatırımlar ve hedeflediğiniz birikim koruma altına alınıyor. Siz ödemelerinizi tamamlayamasanız bile, hedeflediğiniz birikim vefat ettiğinizde emeklilik dönemini paylaşmayı planladığınız sevdiklerinize teslim ediliyor. Ayrıca Bireysel Emeklilik Sistemi'ne dahil olmayan müşterilerimiz, Korunan Gelecek Hayat Sigortası'nı tek başına da satın alabiliyorlar. Bu sigortayla, vefat halinde yakınlarının geleceklerini sorunsuz yaşamasını isteyenler için de güvence sağlanıyor.

Örnek:

Finansal ihtiyaç analizinin sonucunda, 56 yaşında Bireysel Emeklilik Sistemi ile 20 yıl sonunda 100.000 TL biriktirmeyi hedefleyen müşterimiz, buna ek olarak Korunan Gelecek Hayat Sigortası'nı da satın aldı. Ödemelerin henüz üçüncü yılında, BES'teki birikimi 9.500 TL iken vefat etti. Bu durumda; sigorta sahibinin lehtarı BES'ten 9.500 TL aldığı gibi, Korunan Gelecek Hayat Sigortası sayesinde 85.000 TL daha alacak.

Güvenli bir gelecek için tüm ihtimalleri düşündük;
Maluliyet Yıllık Destek Ek Teminatı

Geleceğinizi koruma altına almak, başınıza gelebilecek tüm olasılıklara karşı hazırlıklı olmak demek. Aegon Emeklilik ve Hayat olarak, sizi güvenli bir gelecekten alıkoyacak ihtimalleri hesaplayarak, size çözüm sağlayacağını düşündüğümüz Maluliyet Yıllık Destek Ek Teminatını geliştirdik.

'Korunan Gelecek Hayat Sigortası' ödemeleriniz devam ederken, karşılaşabileceğiniz herhangi bir maluliyet durumu için ek bir teminatımız var: Maluliyet Yıllık Destek Ek Teminatı. Sigorta sahibi, hastalık veya kaza sebebiyle tam ve daimi malul kaldığı bir durum ile karşılaşırsa 'Korunan Gelecek Hayat Sigortası'na hiçbir ödeme yapmadan sigortasını devam ettirebilir, primler şirketimiz tarafından karşılanır. Başlangıçtaki Vefat Teminatı'nın poliçe süresine bölünmesiyle bulunan tutar sigorta süresinin sonuna kadar sigorta sahibine ödenir.

Malul olduğunuz durumlarda Aegon Emeklilik ve Hayat, kalan primlerinizi ödemekle beraber size destek vermeye de devam eder. Yıllık olarak bir seferde verilen ek teminat desteği ile, hem emeklilik birikiminizi güvence altında tutan BES primlerinizi ödeyebilir hem de maluliyet durumunuzda ihtiyacınız olacak ek bir gelir sağlayabilirsiniz.

Korunan Gelecek Hayat Sigortası'ndan nasıl yararlanabilirsiniz?

18 ila 65 yaş arasındaki tüm bireysel emeklilik sistemi müşterileri, asgari (emekli olma süresi olan) 10 yıl olmak üzere Korunan Gelecek Hayat Sigortasından yararlanabilir. Poliçe başlangıcındaki yaş, cinsiyet, süre ve sigorta bedeline göre belirlenen ve sigorta süresince geçerli olacak sabit prim hesaplanır. Prim ödeme süresi, poliçe süresinin %75’i olarak düzenlenmiştir. Bu sabit prim doğrultusunda, sigorta sahibi birikimini güvence altına almak için Korunan Gelecek Hayat Sigortası'nın primlerini de ABD Doları ve Euro olarak ödemeyi sürdürür.

SİGORTA ÜRÜNLERİMİZ